Przygotowania – Relacja – Bałkany 2016

Pakowanie. Warszawa
Pakowanie

Przygotowania

Pakowanie zawsze było dla mnie najbardziej nielubianym elementem każdego wyjazdu. Zawsze staram się zrobić to na ostatnią chwilę, jak już nie mam wyboru a czasu jest coraz mniej.

Tym razem było trochę inaczej. Listę potrzebnych rzeczy zrobiłem już wcześniej. Oto ona. Nie mniej pakowanie wciąż było dla mnie wyzwaniem. Dopiero po tygodniu w podróży przepakowałem się tak, aby było wygodnie jechać, obozować, nieustannie wyciągać i pakować graty do kufrów. Sekretem okazały się banalne rzeczy:

  • zostaw trochę wolnej przestrzeni – złym pomysłem jest pakowanie wszystkiego bardzo ciasno, tak aby jak najlepiej wypełnić przestrzeń
  • do kufra centralnego (u mnie jest najwygodniejszy) wkładaj rzeczy które używasz najczęściej: śpiwór, karimata, odzież, jedzenie (jeśli się zmieści namiot – lub można go trzymać na siedzeniu pasażera)
  • do kufra bocznego 1 – wkładaj rzeczy które używasz sporadycznie; np kuchenka, menażki, jedzenie na czarną godzinę
  • do kurfa bocznego 2 – wkładaj rzeczy typu „na wszelki wypadek” np. części zamienne, dętki, narzędzia, olej, akcesoria do czyszczenia i smarowania łańcucha; najlepiej otwierać go jak najrzadziej

 

 

 

 

Dodaj komentarz